شگفت انگیز

شناسنامه فیلم
«شگفت انگیز_ Wonder» ساخته «استیون شباسکی» را با فیلمنامه و بازی‌های درخشانش به راستی می‌توان یک اثر شگفت‌انگیز به حساب آورد. استیون در مقام کارگردانی پیش از این در کارنامه هنری خود آثاری مانند «چهارگوشه، هیچ‌جا (1995) و مزایای گوشه‌گیر بودن» و همینطور در مقام نویسندگی سریال و فیلم‌های زیادی را دارد. اینبار با خلق فیلم شگفت انگیز توانست توجه مخاطبان و منتقدان را نیز به توانایی‌ خود جلب کند.
نقش‌آفرینی «جولیا رابرتز، جیکوب ترمبلی و اون ویلسون» در انتقال حس زیبای این اثر مورد توجه است.

خلاصه فیلم
«آگی» با بازی «جیکوب ترومبلی» پسر بچه‌ایست که از نقص چهره خود از بدو تولد رنج می‌برد و حال باید وارد مدرسه و اجتماعات عمومی شود. آگی که پس از عمل‌های جراحی زیاد قادر به دیدن و شنیدن شده است این بار باید با عکس‌العمل‌های همکلاسی‌های خود در برخورد با چهره‌اش روبرو شود و این چالش بزرگی برای او می‌باشد…

بررسـی فیـلم
داستان شگفت انگیز را می‌توان به جرأت اثری بسیار قابل تأمل از آنچه در پیرامون ما می‌گذرد دانست و در مورد آن اندیشید. قهرمان داستان، پسر بچه‌ایست که از نظر همه غیرطبیعی است و حال وارد جامعه‌ای به عنوان مدرسه می‌شود تا خود را در مواجهه با آن بیازماید. در طول فیلم این پسرکِ به ظاهر شکننده و خاص با درک درستِ پیرامون خود، ایستادگی و استواری را بیش از همه فرا می‌گیرد و در انتهای فیلم جایزه بزرگ مدرسه را نیز برای ایستادگی خود دریافت می‌کند.
چنانچه «پولس» رسول نیز به «تیموتائوس» یادآور می‌شود که مسابقه را به پایان برساند و تاج جلال را با ایستادگی دریافت کند. آگی در طول فیلم خالی از اشتباهات نیست و او هم دچار شکست‌ها و فراز و نشیب‌ها می‌شود، اما در طول این سفرِ زندگی او می‌آموزد که باید بایستد و ایستادگی و استواری اوست که به دیگران این فرصت را خواهد داد تا از راه‌های خود به سمت مسیر درست برگردند.
همکلاسی‌ او که با نقاشی‌ها و جملات هر روزه خود و همچنین پیام‌هایی که به آگی می‌دهد تا او را تحقیر و مسخره ‌کند وقتی با ایستادگی آگی و از معرکه به در نرفتن‌های او را می‌بیند پی به آنچه اشتباه است برده و به دوستی برای آگی مبدل می‌گردد و محبت را می‌شناسد.
ما تصویر مادری را می‌بینیم که از بدو تولد فرزندش پایان نامه خود را کنار گذاشته و زندگی خود را وقف وی کرده است تا او ایستادگی را بیاموزد. این مادر با ایستادگی خود می‌تواند آنچه را کاشته است رشد دهد.
خواهر آگی تمامی احساسات و توجه خود را قربانی کرده است تا برادر او در مسیر زندگی مقاومت را بیاموزد. او نیز با ایستادگی در فراز و نشیب‌های زندگی است که بذر کاشته شده را رشد می‌دهد.
تمامی دوستان و همکلاسی‌هایی که در این مسیر با آنها روبرو می‌شویم به نوعی دچار سرخوردگی و کمبودهایی در زندگی‌شان هستند و هرکس به سهم خود دچار سندرم‌های این دنیاست. اما با پذیرفتن این حقیقت که هیچکس کامل نیست در کنار دوستان خود قرار می‌گیرند و می‌آموزند که با ایستادگی و استواری خود در مسیر زندگی باعث تحولات و تغییرات خواهند شد.
کلام خدا بارها و بارها ما را به ایستادگی در برابر طوفان‌ها و سختی‌ها فرا می‌خواند چرا که مسیح در این مسیر با ما هم‌قدم است و ما تنها نخواهیم بود. او ما را به قوی ساختن دل‌ها در مقابل ترس و رنج‌ها دعوت می‌کند چرا که خود او با ایستادگی، نهال و بذر محبت را در دل‌های ما کاشته است.
پس بیایید با استواری در کنار هم یکدل و در اتحاد به پیش رویم و چون مسیح در کنار ماست یکدیگر را پذیرفته و بارهای هم را متحمل شویم تا در این مسیر زندگی همچون کاروانی در حرکت و رو به مقصد به پیش رویم.
تماشای این فیلم را به خانواده‌ها توصیه می‌کنیم و با مشارکت و گفتگو در مورد رفتار و ثمرات شخصیت‌ها سعی کنیم نگاه خود را بر روی قوت و قدرت‌های یکدیگر قرار دهیم و متمرکز بر برکت خدا از طریق دیگران قدم برداریم.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

کانون شادی
هــمه چــــی عــــادیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست