مرد آبی

شناسنامه فیلم:

“مرد آبی” (Aqua man) محصول سال 2018 می‌باشد که توانست توجه بسیاری از تماشاچیان فیلم را به خود جلب کند و از موفقیت بسیار خوبی در گیشه‌ها و فروش برخوردار شود.

آکوامن یکی دیگر از ابر قهرمانانی است که از سال 1941 وارد کتاب­ها و داستان­های مختلف شد و اینبار توسط “جیمز وان” کارگردان و تهیه کننده استرالیایی به تصویر درآمد. او که همواره علاقمند ژانر وحشت و هیجان و تهیه کنندگیِ این نوع آثار بوده اینبار با تجربیات تصویری خود، کارگردانی آکوامن را بر عهده گرفت و در کنار تیم بسیار خوبی از جلوه‌های ویژه توانست سبک جدید و نسل تازه­ای از این هنر سینمایی را پایه گزاری کند.

خلاصه فیلم:

آرتور کوری فرمانروای به حق دریاهاست که با پدر خود در خشکی زندگی کرده است. او هیچگونه وفاداری به دریا و یا خشکی در خود ندارد و زندگی یکنواخت و پوچ خود را سپری می­کند تا اینکه در می­یابد برادر ناتنی او قصد دارد ساکنین خشکی را نابود کند و در پس این تصمیم توطئه و دسیسه­ای در کار است.

آرتور بالاخره قانع می­شود که برای مانع شدن از شروع این جنگ وارد دریا و فرمانروایی آن شود و این شروع مشکلاتی است که قدم به قدم او را به حقیقت و شناخت هویتش یاری می­دهد.

بررسی فیلم:

آکوامن سرشار از یادآوری و پیام و اعلام در جهت پیدا کردن هویت و زندگی در آن است. شناخت هویت و پیدا کردن این هویت یکی از مهمترین اهداف هر شخص باید باشد؛ اما این فقط کافی نخواهد بود…

آرتور سالیان است که هویت خود را می­داند و ریشه و شکل‌گیری­اش برای او آشناست و تا حدودی برای این هویت و در راستای این هویتِ خود تجهیز شده است. او فنون رزم و تنفس در آب و شنا کردن به روش هویتش را می­شناسد و حتی گاهی از این هویت خود و از آنچه که هست برای کمک و نجات دیگران تا حدودی استفاده می­کند.

تمامی اخبار از این قهرمان و رشادت­های او سخن می­گویند ولی آرتور بزودی در می­یابد که در هویت خود زندگی نمی­کند. او برای ماموریتی دیگر و برای هدفی بزرگ خلق شده است و باید در راستای هویت اصلی خود زندگی کند.

انسان­ها و حتی بسیاری از ایمانداران در شناخت هویت خود قدم برداشته و حتی آن را تا حدودی فهمیده­اند؛ از آن هویت برای دعا کردن، محبت کردن و بشارت استفاده می­کنند ولی شاید در راستای این هویت، از هدفی که برای آن خلق شده­اند و ماموریتِ اصلیِ خود بدور هستند.

آرتور بزودی به زندگی در این هویت پی می­برد اما هنوز موانع زیادی در این مسیر و هدف جلوی راه او قرار دارند. از طرفی باورهایش که خود را مستحقِ آن نمی­داند و از طرفی توانایی­هایی که او را به تمرکز و تکیه بر قدرت­های درونی و استعدادهایش و طی کردن این مسیر فقط و فقط با استفاده از آنها سوق می­دهد. در حالی که حقیقت­های بزرگ و هدایت­های عظیمی وجود دارد که او از آنها بی­خبر است.

آمین که در ایمان مسیح و شناخت هویت­مان در او، عمل کننده نیز باشیم و با شناخت صدای خداوند، رهبری و هدایت او در هدف اصلی و ماموریت­مان قدم برداریم. تماشای این فیلم با این کلید واژه می­تواند یادآوریِ زیبایی از عملکردهای خود ما باشد که آیا در هدف اصلی خداوند پیش می­رویم یا مشغول روزمره­گی­ها شده­ایم و ماموریت­مان که همانا قدم برداشتن در راه صلیب است را از یاد برده­ایم؟

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

خوب یا خدا
تابو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست