نزدیک شوید

کتاب «نزدیک شوید» به نویسندگی جان بیور، دعوتی است از جانب خداوند که هریک از ما را فرا می­خواند. شما چطور فکر می­کنید؟

آیا صدای خداوند را شنیده­اید که در کلامش می­گوید: به او نزدیک شوید که او به شما نزدیک خواهد شد.

اگر مشتاق هستید که تجربه­های روحانی این نویسنده را مطالعه کنید از شما دعوت می­کنم تا این کتاب را با قلبی فروتن مطالعه کنید.

در این صفحه خلاصه کوتاهی از آنچه تیم معرفی کتاب خوانده­اند را با شما به اشتراک می­گذاریم.

در فصل اول جان بیور در مورد صمیمیت با خدا صحبت می­کند و می­گوید فریادی از قلب خدا هست که به ما می­گوید: چرا بدون من خوشحالی و چرا وقتی می­توانی با من صمیمی باشی ازم دوری. ما وقتی دوستانمان دعوت­مان می­کنند همه کارهای­مان را طوری برنامه­ریزی می­کنیم که هر طور شده به این دعوت برویم و حال که خدا ما را دعوت کرده چطور عمل می­کنیم؟ دعوتی که خداوند عالم، صاحبش هست و صمیمیت و رابطه با ما را می­طلبد. آدم نا اطاعتی کرد و از حضور و جلال خدا جدا شد ولی با این حال پدر با اشتیاق ما را از این جدایی وحشتناک رهایی بخشید. در کتاب خروج وقتی قوم در سختی خود نزد خدا سخن گفتند خداوند موسی را برای قوم فرستاد. قوم پس از آزادی از مصر هر زمان چیزی مطابق میل­شان نبود خروج از مصر و دعاهایشان را فراموش می­کردند ولی موسی اینطور نبود و با اینکه موقعیتش در مصر بهتر از همه بود ولی هرگز به پشت سر نگاه نکرد و حسرت نخورد، چرا که موسی با خدا ملاقات کرده بود ولی اسراییل نه.

چرا موسی بايد آنها را پيش از آن که نزد وعده دهنده ببرد، به سرزمين وعده می­برد؟ اگر آنها را مستقيماً به سرزمين وعده می­برد، وعده را بيش از وعده دهنده «يعنی خود خدا» دوست می­داشتند. موسی بی­صبرانه می­خواست آنها را به مکانی بياورد که خودش با خدا ملاقات کرده بود. ما هم خیلی وقت­ها این کار را انجام می­دهیم بیشتر درباره کارهایی که خدا می­تواند انجام دهد صحبت می­کنیم نه در مورد خود خدا، و یا خدا را به خاطر فایده خدمت می­کنیم تا به خاطر لذت بردن از حضورش.

افرادی که بر برکات خدا بيش از رابطه با او تأکيد دارند، شاگردانی را تربيت می­کنند که به خاطر به دست آوردن منفعت، نزد خدا می­آيند نه به خاطر پاسخ به آن که او هست. يک بار ملاقات با خدا، آنگونه که موسی تجربه کرد، تمام وعده­ها را از چشم ما دور می­کند. او از هر چيز بالاتر است حتی از برکاتش. هدف اصلي خداوند از آزاد کردن اسراييل اين بود که او را بشناسند و دوست بدارند. او اشتياق داشت خودش را به ايشان بشناساند و گفت: «شما را بر بال­هاي عقاب برداشته، نزد خود آورده­ام.» (خروج 19: 4) اما آنها به تقديرشان نرسيدند.

مهم هست که بدانیم این کتاب یک خودآموز نیست بلکه بیشتر شبیه نقشه و راهنمای راه برای ما جهت نزدیک شدن به قلب خداست.

فصل دوم كتاب نزديك شويد راجع به اشتياق خداوند براي ما هست، در این فصل مي­خوانيم حتي زماني كه آدم گناه كرد خداوند مي­گوید: آدم كجايي؟ و اين نهايت اشتياق خداوند را به ما نشان مي­دهد. در جاي ديگر اين فصل مي­خوانيم خداوند با نويسنده صحبت مي­كند و مي­گويد من تو را بيشتر از خودم دوست مي­دارم، براي اين حرف دليلي مي­آورد: چه كسي روي صليب رفت؟ براستي که فصلي پر از بركت و مهرباني خدا است.

و در فصل ششم می­خوانیم برای رسیدن به خدا راهی جز ترس مقدس و تقدس وجود ندارد، زندگی خارج از ترس خدا یعنی دوری از او، در مزامیر ۸۹ آیه ۷ می­گوید: خدا در شورای قُدْسیان بی‌نهایت مَهیب است؛ از او می‌باید ترسید، بیش از همۀ آنان که گرداگرد اویند؛ پس باید ترس مقدسی از خدا داشته باشیم. خدا نمی­خواهد از او وحشت داشته باشیم بلکه می‌خواهد بترسیم. در فیلیپیان می­گوید نجات خود را ترسان و لرزان به عمل آورید، ودر عبرانیان می­گوید: خدا را با ترس و هیبتی پسندیده عبادت کنید، این محبت خدا نیست که ما را از گناهان­مان دور می­کند بلکه ترس از خدا هست. گناه ما را از صمیمیت با خدا دور می­کند ولی ترس خداوند ما رو از گناه دور می­کند و کسی که از خدا ترس دارد پس خواسته­های خدا را برهرچیزی اولویت قرار می­دهد و از هرچیزی که خدا نفرت دارد او نیز نفرت دارد و هرچیزی که خدا دوست دارد او هم دوست دارد.

در فصل هشتم، راجع به پرستش حقیقی با خداوند و رابطه با روح­القدس را بیان می­كند. برای پرستش خدا در راستی نه فقط باید او را اطاعت كنیم بلكه باید برای آنچه كه از ما می­خواهد شادی كنیم و آنچه را كه حقیقتاً در قلب­مان است به او بگوییم و نه آنچه فكر كنیم درست است؛ نباید با خدا دو رو باشیم؛ می‌باید قلب تپنده برای خدا داشت. پرستش یعنی زندگی در اطاعت خواست­های خدا، وقتی كه خدا را در درست­ترین مفهوم محبت كنیم او به طرف ما می­آید ولی نه فقط برای ملاقات بلكه برای اقامت با ما و بدین­گونه است كه خودش را مكاشفه می­كند.

در این کتاب نویسنده در مورد صمیمیت روح­القدس صحبت می­کند و اینکه چطور با مشارکت کردن با او به این صمیمیت نزدیک شویم نویسنده بعضی از اصلی­ترین تعاریف مشارکت رو با ما در میان می­گذارد. رابطه، در میان گذاشتن، همکاری، اتحاد دو طرفه و نزدیک، صمیمیت.

۱. رابطه با روح­القدس یک رفاقت پایدار با روح خداست.

  1. در میان گذاشتن با یکدیگر یعنی تبادل فکری و احساسی، روح­القدس احساسات ما را درک می­کند چون قلب ما را می­شناسد همانطور که ما باید قلب روح­القدس را بشناسیم.
  2. همکاری یا سهیم شدن است. روح­القدس ذات خدا بود که با ایمانداران عمل می­کرد تا عیسی را جلال دهند.
  3. اتحاد دو طرفه و نزدیک است.ما وقتی درباره روح­القدس صحبت می­کنیم او خود را آشکار می­کند و ما حضور خدا را به پری احساس می­کنیم.
  4. 5. صمیمیت، هدف نهایی مشارکت دوستی صمیمانه است. او آرزو دارد که هر آنچه می­داند به شما تعلیم دهد. عیسی در کلام خود در یوحنا باب ۱۴ آیه ۱۵ تا ۱۸ مستقیماً می­گوید :” کلام مرا حفظ کنید” و در ادامه: “و من از پدر می­خواهم و او به شما خواهد داد “هم­نشینی روح­القدس را”. دریافت روح­القدس منوط به اطاعت از کلام اوست یعنی ترس خداوند. “نویسنده در آخر ما را به اطاعت از کلام خدا دعوت می­کند.

در شماره بعدی مجله اسمیرنا خلاصه گزیده­ای جزئی از این کتاب پر برکت و پر مغز را با شما در میان می­گذاریم. آمین که با خواندن این نکات تشویق شوید تا کتاب را بطور کامل مطالعه کنید.

فیض خداوند عیسی مسیح و صمیمیت روح القدس با شما

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

هنر در شهر
مبشر صبور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست