درود خدمت اسمیرنایی­های عزیز

در این شماره با موضوع مطالعه کتاب با شما خوبان همراه هستیم؛ دوستی خاموش اما با تاثیرات باورنکردنی بر روی ذهن و عملکرد انسان در زندگی فردی و اجتماعی. کتاب و مطالعه­ ی آن به زندگی انگیزه داده و ذهن را تقویت و محرکه‌ی خوی برای مغز می‌باشد. همچنین مطالعه­ی کتاب فواید بسیاری دارد، از جمله فراگیری و کسب علم و دانش…

کتاب منبعی غنی از اطلاعات است با موضوعاتی متنوع و اطلاعاتی که سطح دانش انسان را بالا می­برد و موجب تاثیرات مثبت بر روی ذهن می­شود. با تحریک سلول­های مغزی مانع از زوال عقل و جلوگیری از بیماری‌هایی همچون آلزایمر و فراموشی می­شود و مغز قدرت خود را حفظ می­کند و تقویت می­شود. حل کردن پازل، جدول و خواندن کتاب راهی عالی برای تمرین مغز شماست تا آن را سالم نگاه دارید. استرس شما با خواندن مستمر کتاب کاهش می­یابد، زیرا با مشغول شدن مغز هنگام کتاب خواندن تاثیراتی مثبت بر روی سیستم بدن شما گذاشته می­شود و از اضطراب جلوگیری می­کند. با مطالعه­ی کتاب حافظه بهبود یافته و شما هنگام مطالعه ناخودآگاه محتویات و مفهوم موضوع زمینه­ی کتاب، مطالب، تاریخ، شخصیت­ها و بسیاری چیزهای دیگر که در کتاب جای گرفته به خاطر می­سپارید، در نتیجه عملکرد حافظه­ و تفکر شما تقویت می­شود. با خواندن کتاب و تقویت مغز روش و سبک بهبود می­یابد و هر چه خواندن کتاب و کیفیت آن بیشتر باشد، درک شما از زندگی عمیق­تر خواهد شد. همچنین خواندن کتاب در یادگیری لغات و واژگان مختلف، متنوع و تازه دستور زبان نیز تاثیر می­گذارد، اصطلاحات، عبارات و حتی سبک نوشتاری شما تغییر می­یابد و حتی ممکن است شما را برای نویسندگی آماده کند. در روابط و برخورد دیگران و در زمان صحبت کردن یا مذاکرات، شما می­آموزید که چگونه از کلمات، الفاظ و واژگان مناسب استفاده کنید و مهارت­های کلامی در معاشرت­ها، ارتباطات، مشارکت­ها، گفتار و حتی رفتار شما متاثر از خواندن کتاب‌های پر مغز و با مفهوم طبق آداب خاص و به طور صحیح انجام می­گیرد. در زندگی مدرن امروزی و شیوه­ی این سبک، ذهن ما درگیر چندین مسئله به طور همزمان می­باشد اما کتاب ما را مشغول می­کند تا زمان ما بیهوده به هدر نرود و از دغدغه و نگرانی­ها رهایی یابیم. کسی که مطالعه می­کند خسته نمی­شود، بلکه مهارت­های تازه در سبک زندگی می­یابد و از افکار منفی و پوشیده­ی گذشته نجات پیدا می­کند. زندگی پر مشغله­ی امروز پر از چالش­هاست و مطالعه می­تواند الهام بخش زندگی ما باشد تا آن را تغییر دهد.

مطالعه منظم کتب کمک بسزایی خواهد بود برای تغییر در سبک و روش زندگی­مان به جهت دستیابی به اهداف شخصیِ ما، و به گونه­ای الهام­بخش خواهد بود تا یک انسان در نقش­های مختلف خود که می­تواند به عنوان یک زن، مرد، دختر، پسر، مادر، پدر یا همسر و فرزند یا حتی در حیطه­ی شغلی و روابط به روشی بهتر عمل کنید. افرادی که دچار افسردگی هستند با مطالعه­ی کتاب­های مناسب، افسردگی آنها کاهش می­یابد و حالت­های روحی و روانیشان بهبود یافته و یاری رسان و کمک کننده می­باشد. در عملکرد انسان موجب تصحیح رفتار و بهتر شدن آن در ارتباطات می­شود تا در تعاملات اجتماعی در کمال ادب و احترام برخورد داشته باشیم و تاثیرات موثر بر شخصیت انجام پذیرد. با خواندن کتاب شما می­توانید انواع مهارت­های آموزشی را آموخته و تقویت کنید؛ مهارت­هایی همچون آشپزی، هنرهای دستی و یا حتی روان شناختی.

کتاب هایی که در مجله­ی اسمیرنا به شما معرفی می­شوند کمک می­کند تا روی شخصیت درونی خود کار کنید و ابعاد تازه­ای از زندگی بر روی شما گشوده می­شود تا همچون انسانی تازه در دنیایی تازه گام بردارید و به ریشه و هویتی که در آن است پی‌ببرید. بسیاری از کتاب­ها فضای زیادی نمی­گیرند و شما می­توانید آنها را با خود حمل کنید و حتی در مسافرت­ها به همراه داشته باشید و در سفر از آرامش بیشتری برخوردار شوید، و یا حتی از کتاب­های الکترونیکی نیز می­توانید استفاده کنید.

بسیاری از کارشناسان معتقدند که مطالعه­ی کتاب قبل از خواب می­تواند از نگرانی­های ما بکاهد و تاثیر مثبت آن موجب آسوده و با آرامش بیشتری به خواب رفتن می­شود. با خواندن کتاب دریچه­ای از جهانی دیگر برای شما گشوده می­شود که با همه چیز متفاوت است. شما با فرهنگ­ها، مکان­ها و رفتارها و گفتار تازه آشنا شده و افق دیدگان شما گسترش می­یابد و وسیع­تر می­شود و راهی عالی برای شناخت فرهنگ­های جدید در رفتار و سبک زندگی دیگر مردم جهان خواهد بود. خواندن کتاب موجب رشد خلاقیت شما می­شود. افکار جدید ذهن را به کشف زندگی در مسیر و راه­های جدید و بهتر هدایت می­کند. کتاب را می­توانید چندین بار مطالعه کنید بدون اینکه نگران از دستت دادن قسمتی از آن باشید.

با خواندن کتب مختلف درک درستی از گذشته و روند ادامه­ی آن در نحوه­ی زندگی خواهیم داشت و با مهارت­های جدید آشنا شده و برای یک زندگی سالم و با به اشتراک گذاشتن آن با دوستان و خانواده و افراد دیگر سطح توانایی ما در ارتباط با دیگران در اجتماع افزایش می­یابد و خود باوری تقویت شده و انضباط فردی را افزایش می­دهد. با مطالعه­ی کتاب ما با قدرت بیشتر در مسیر زندگی و در نظم الهی و اهداف خداوند گام­های مستحکم­تری برداشته و رشدمان را در راستای خواست و اراده­ی خداوند به پیش می‌بریم.

مطالعه کتاب فوایدی بسیار بیشتر از این چند نکته ارائه شده برای زندگی شخصی، خانوادگی و خدمتی شما دربردارد، پس شما را به مطالعه منظم کتب مختلف تشویق می‌نماییم.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

موزه ایاصوفیه
وفاداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست