سلامی دوباره به دنبال کنندگان بخش تکنولوژی مجله اسمیرنا

در این شماره و در ادامه‌ی مطلب QR کدها به آموزش تنظیمات اپلیکیشن Barcode Scanner خواهیم پرداخت.

برای وارد شدن به قسمت تنظیمات کافیست بر روی علامتی که به شکل سه نقطه است (رنگ سبز در تصویر 1) زده و گزینه Setting را انتخاب کرده تا وارد تنظیمات شوید.

بخش اول تنظیمات (When scanning for barcodes, decode…) مربوط به بارکدهایی می‌باشد که این اپلیکیشن قادر به خواندن آن‌ها است (رنگ زرد در تصویر 2). توجه داشته باشید که برای اسکن و خوانده شدن کیوآرکدها می‌بایست گزینه‌های QR Codes و Data Matrix همیشه در حالت انتخاب شده باشند (رنگ قرمز در تصویر 2).

بخش دوم در تنظیمات (When a barcode is found…) مربوط به عملیاتی است که بعد از اسکن کردن بارکد اتفاق خواهد افتاد که به عنوان مثال بعد از اسکن بارکد صدای بیپ شنیده شود، ویبره گوشی فعال شود و… (رنگ سبز در تصویر 3).

در این بخش به ترتیب از بالا گزینه‌های زیر را مشاهده خواهید کرد:

(Beep) شنیدن صدای بیپ بعد از اسکن بارکد.

(Vibrate) ویبره (لرزه) کردن گوشی بعد از اسکن بارکد.

(Copy to clipboard) کپی اطلاعات و لینک بارکد اسکن شده به حافظه موقت.

(Open web pages automatically) باز کردن صفحه‌های اینترنتی به صورت اتوماتیک.

(Remember duplicates) به یادآوری و ذخیره بارکدهای تکراری. اگر تیک این گزینه فعال باشد به این معناست که اگر یک بارکد بارها اسکن شده باشد تمام اطلاعات اسکن شده به صورت تکراری در لیست تاریخچه ذخیره خواهد شد و چون بیهوده و باعث شلوغی لیست می‌باشد بهتر است که این گزینه را فعال نکنید (رنگ آبی در تصویر 3).

(Add to history) اضافه کردن به لیست تاریخچه. ذخیره اطلاعات بارکدهای اسکن شده در لیست تاریخچه

(Retrieve more info) بازیابی اطلاعات بیشتر از محتوای بارکد اسکن شده.

بخش سوم در تنظیمات (General settings)، تنظیمات عمومی است (رنگ قرمز در تصویر 4) که شامل گزینه‌های زیر می‌باشد:

 (Use front light) استفاده از چراغ جلویی گوشی هنگام اسکن بارکد برای روشن‌تر شدن محیط که این امکان در بعضی از مدل‌های گوشی‌های تلفن همراه وجود دارد (رنگ زرد در تصویر 4). پس از وارد شدن به این قسمت با سه گزینه (On, Automatic, Off) برخورد خواهید کرد (رنگ سبز در تصویر 5) که گزینه On در صورت موجود بودن چراغ جلویی گوشی، آن را در هنگام اسکن همیشه روشن نگه خواهد داشت. گزینه Automatic چراغ جلویی گوشی موبایل را در صورت نیاز به نور بیشتر به صورت اتوماتیک روشن خواهد کرد و گزینه Off هم چراغ را همیشه خاموش نگه خواهد داشت. (بهتر است از گزینهAutomatic  استفاده شود).

(Use auto focus) استفاده از تکنولوژی فوکوس اتوماتیک دوربین برای داشتن تصویری واضح‌تر.

(Invert scan) اسکن معکوس که برای استفاده در پس زمینه‌های مشکی با بارکدهای سفید می‌باشد. این امکان در بعضی از مدل‌های تلفن همراه وجود دارد.

(Bulk scan mode) برای اسکن کردن توده‌ای و انباشته چیدن بارکد با هم و در کنار هم استفاده می‌شود.

(No automatic rotation) غیر فعال کردن حالت چرخش خودکار (در اکثر موارد تاثیری ندارد).

بخش چهارم تنظیمات (Result settings)، تنظیمات مربوط به نتایج می‌باشد که در اسکن کیوآرکدها تاثیری نداشته و نیازی به توضیح ندارد.

و بخش پنجم که بخش آخر تنظیمات است (Device Bug Workarounds) راه‌حل‌های مشکلات دستگاه می‌باشد (رنگ آبی در تصویر 6). این بخش برای برطرف کردن برخی از کمبودها و ضعف‌ها در سخت افزار برخی از تلفن‌های همراه می‌باشد که شامل قسمت‌های زیر است:

(No continuous focus) فوکوس متوالی و مداوم انجام نشود. در بعضی از تلفن‌های همراه این امکان در سخت افزار دوربین وجود ندارد و فقط یک‌بار می‌توانند فوکوس انجام دهند و یا بعد از چندین فوکوس متوالی، موضوع مورد نظر برای اسکن تار دیده می‌شود. (برای داشتن تصویری بهتر و اسکن سریع‌تر این گزینه را فعال نگه دارید که از فوکوس معمولی و استاندارد خود تلفن همراه استفاده کند).

(No exposure) آشکار سازی (از لحاظ نور زمینه) نشود. این گزینه برای جبران کمبود نور در زمینه مورد اسکن می‌باشد که بهتر است برای اسکن سریع‌تر فعال باشد.

(No metering) مربوط به سیستم نورسنجی دوربین می‌باشد که پیشنهاد می‌شود این گزینه فعال باشد.

(No barcode scene mode) حالت نبود صحنه بارکد، با تغییر این گزینه تاثیری در اسکن بارکد دیده نمی‌شود، پیشنهاد می‌کنیم این گزینه نیز فعال باشد.

امیدواریم آموزش کامل تنظیمات این اپلیکیشن و امکانات آن برای استفاده و بهره بردن هر چه بیشتر برای شما مفید واقع شود.

در انتها و برای تمرین بیشتر این اپلیکیشن پیشنهاد می‌کنیم که بارکد اپلیکیشن کتاب مقدس (در انتهای مطالب) را اسکن کرده و پس از دانلود و نصب آن، از مطالعه این کتاب لذت ببرید.

در شماره‌های بعدی مجله به ادامه آموزش امکانات اپلیکیشن کتاب مقدس خواهیم پرداخت، تا آن زمان شما را به دستان امن و پر مهر خداوند می‌سپاریم.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

نوشیدنی مهیتو
آشتیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست