سوپ قارچ

عیسی گفت “خوراک من این است که اراده پدر را بجا آورم و کار او را به کمال رسانم.” (یوحنا ۳۴:۴)

با اعلام صلح و سلامتی خداوندمان عیسی مسیح میهمان آشپزخانه­های شما هستیم. با در نظر گرفتن موضوع این شماره به نام ماسک بزن و برنامه­های یوتیوب در رابطه با غذای ناسالم و سالم بر آن شدیم تا در مورد سلامت آشپزخانه با عزیزان گپی بزنیم. یکی از مهمترین و پر کاربردترین قسمت‌های خانه، آشپزخانه آن می­باشد، ورود مواد اولیه، شستشو و نگهداری، پخت و مصرف. جداً چقدر به تمامی این­ها توجه می­کنیم، سلامتی همه اعضای خانواده در گرو خرید خوب، نظافت خوب، نگهداری خوب، پخت صحیح و مناسب و در نهایت صرف درست غذا می­باشد و همه افراد خانواده در این موضوع در مشارکت هستند. حال چقدر برای تغذیه مناسب روحمان در مشارکت با خانواده در آوردن تعالیم صحیح سالم برکت­های سالم و یادآوری و نگهداری آنها در خانه، زندگی در کلام خوردن کلام و رشد قسمت روحانی­مان تلاش می­کنیم. پیشنهاد می­کنیم این دو امر را در تقابل با هم انجام دهید تا ببینید چقدر می­توانیم همانطور که برای تهیه غذای جسمانی وقت صرف می­کنیم می­توانیم برای روحمان غذاهای سالم تهیه کنیم و در برکت و سلامت و افکار و شادی و حضور خدا ساکن شویم. این ماه با سوپ ‌قارچ همراه شما عزیزان هستیم.

مواد لازم :

قارچ: ۵۰۰ گرم

آبلیمو: ۳0 گرم

آب: ۴۰۰ گرم

کره: ۶۰ گرم

آرد: ۱۲۰ گرم

آب: ۲ لیتر

افشرده آب گوشت یا مرغ : ۲۰ گرم

نمک و فلفل سیاه: به مقدار لازم

طرز تهیه:

* قارچ­ها را خوب شستشو داده آبکش می­کنیم.

* سپس خرد کرده و با آبلیمو و ۴۰۰ گرم آب در قابلمه­ای کوچک قرار می­دهیم.

* زیر قابلمه را روشن کرده و اجازه می­دهیم تا به نقطه جوش برسد بعد از اینکه ۲ الی ۳ دقیقه جوش خورد همانطور در آب خود کنار می­گذاریم.

* مرحله بعد داخل قابلمه بزرگ­تر کره و آرد را به کمک همزن دستی تفت می­دهیم تا کمی رنگ بگیرد سپس دو لیتر آب سرد را به آن اضافه کرده و مدام هم می­زنیم.

* نمک، فلفل و افشرده گوشت یا مرغ را اضافه کرده هر از گاهی هم می­زنیم تا به جوش برسد وقتی آب به دمای جوش رسید حال قارچ را به همراه آب خود به آن اضافه کرده درب قابلمه را باز می­گذاریم و هر از گاهی هم زده، حدود ۱۲ الی ۱۵ دقیقه می­پزیم .

* عزیزان دقت داشته باشید که در انتها قبل از خاموش کردن گاز می‌توانید این قارچ را با خامه طعم­دار کنید. این سوپ متعلق به کشور فرانسه می­باشد و فرانسوی­ها حتماً از خامه در پخت این سوپ استفاده می­کنند.

 ۸ کاسه سوپ خوری آماده کرده و برای هر نفر ۳۰۰ گرم سرو کنید .

در دستان امن مسیح باشید.

 نوش جان

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

مرقس
ارتشی برای دعا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست