مسیر شاگردی

درودی بیکران به خوانندگان اسمیرنا. آمین که در سلامتی و صلح خداوند و محافظت او ساکن باشید و بمانید و آرامش او هر لحظه زندگی شما را بپوشاند.
«در همه وقت با همه نوع دعا و تمنا، در روح دعا کنید و برای همین بیدار و هوشیار باشید و پیوسته با پایداری برای همه مقدسین دعا کنید.» (افسسیان 6 : 18)
کلام خداوند ما را به پایداری در دعا و مشارکت در روح با خداوند، در هر شرایط و موقعیتی دعوت می‌کند. این پیام برای شاگردان و کلیسا نوشته شده است. براستی چطور می‌توانیم در مواقع سختی، درد، رنج و مصیبت‌ها در دعای در روح با پایداری بیاستیم و چرا کلام خداوند ما ایمانداران را به این پایداری و مشارکت در روح دعوت می‌کند؟
در انجیل یوحنا باب دوازدهم می‌خوانیم زمانی که عیسی به اورشلیم وارد شد و مردم بسیاری به استقبال او آمدند و هوشیاناگویان او را به نجات دادنشان دعوت می‌کردند. پادشاه با کمال فروتنی سوار بر کره الاغی که نشانه‌ای از اطاعت و روش خداست وارد اورشلیم شد تا کار خود را بر روی صلیب به اتمام رساند و رابطه ما را با پدر شفا یابد و در این مشارکت قرار گیریم.
بسیاری از مردم بر اساس شنیده‌ها در مورد معجزات و شفاها و شاید تعالیم او در این تیم استقبال جای دارند. شاگردان به معنی کسانی که همراه و پیرو مسیح بودند نیز در میان مردم به چشم می‌خورند. اما نکته قابل توجه اینجاست که در آیه 16 عنوان می‌کند که فهم و درک این نجات و کار عظیم مسیح فقط برای شاگردان وکسانی که پیرو او راه او را دنبال می‌کنند مکشوف شد. آنهم بعد از قیام و اتفاقات آن ساعتی که فرا رسیده بود.
عیسی بعد از قیام شاگردان را تشویق می‌کند در اورشلیم بمانند تا روح‌القدس را بیابند و بعد به شاهدین او بدل گردند و با هدایت روح خداوند به بشارت و اعلام مژده آمدن نجات‌دهنده بپردازند. او پیروان و کسانی که در پی او بودند و او را می‌جستند تا به شناخت حقیقت این خدای زنده دست یابند این مژده را می‌دهد که به واسطه کار او بر روی صلیب و قیام او اینک می‌توانند معبد روح خدا باشند و روح در درون آنها ساکن گردد.
پس شاگردان کسانی هستند که به شناخت مسیح و اهمیت نجات دهنده و آمدنش پی‌خواهند برد و آن را درک می‌کنند. نیاز به منجی و این رابطه در روح فقط برای پیروان و هم مسیران مسیح مکشوف است و به همین دلیل با تمامی دل و جان و فکر در این راه قدم می‌گذارند و طی مسیر می‌کنند و همواره به این تمرکز دارند تا در راه بمانند و به جلو خود را بکشانند، چنانکه پولس رسول نیز چنین کرد.
زمانی که اهمیت نجات و منجی را درک کرده باشیم و ایمان به قدرت بی‌مانند خداوند که قادر مطلق و نیرومندتر از هر آنچه بر این دنیاست در ما عمل می‌کند. او که در ما سلطنت و عمل می‌کند اینک به عنوان مشاور و هدایت کننده ما را در هر شرایط و زمانی در اراده خداوند و مانده در جاده او رهبری می‌کند. پس چقدر مهم است تا ایمانداران همواره بیاد داشته باشیم که او در ما و از طریق ما عمل می‌کند. پس به دعا در روح او و مشارکت با او در این رهبری باقی خواهیم ماند و با پایداری در هر شرایطی رهبری او را می‌طلبیم و ایمان داریم او بهترین را به انجام خواهد رسانید.
درک این مهم و پایداری در این دعا و مشارکت در روح برای شاگردان مسیح مهیاست. مسیری است که از صلیب و قیام او نشأت گرفته و بواسطه آن کار عظیم روح خداوند در ما ساکن شده است. پس بیایید در هر موقعیت و شرایطی مانند یک شاگرد عمل کنیم چرا که ایمانداران به او به همین مهم فراخوانده شده‌اند تا نور و نمک مناسبی در این دنیا باشند و او را جلال دهند.
امروز پنطیکاست یادآور این مشارکت این هدیه عظیمی است که برای ما مهیاست. تا ببینیم و عمل کنیم آنچه در اراده او قرار دارد و قادر به تشخیص آن اراده نیکو گردیم. پنطیکاست برای یک ایماندار نشانه و یادآور عمل کردن این قدرت عظیم و قادر مطلق در زندگی اوست. یادآور تمرکزی که باید بر این خداوند دوخته شود و تا در مسیر بمانیم و طی این طریق را با رهبری و هدایت او به پایان برسانیم.
آمین امروز بار دیگر ارزش و قدرت این هدیه بی‌مانند در ما یادآور باشد.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

آسمان آبی بمان
48 مجله فرهنگ و هنر مسیحی اسمیرنا شماره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست