پرونده مسیح

شناسنامه فیلم:

فیلم زیبای “The Case For Christ” یا “پرونده مسیح” محصول سال 2017 از ساخته‌های زیبای “جان گان” کارگردان آمریکایی که قبلاً در این مقام آثاری به نام‌های “ملاقات با دراو”، “مثل غبار قاصدک” و “آیا ایمان دارید؟” از خود به جا گذاشته است.

در این فیلم بازیگرانی چون “لی اسکانت‌کالد‌ول” و “اریکا کریستنسن” هنرنمایی می‌کنند.

خلاصه فیلم:

“لی استرابل” محقق، نویسنده و روزنامه‌نگاری‌ست که با همسر خود لزلی و آلیسون دختر کوچک خود زندگی آرامی را سپری می‌کنند تا اینکه در پی اتفاقاتی لزلی به مسیح ایمان می‌آورد، ولی با مخالفت شدید شوهر خود با ایمان او و وجود الهی عیسی مسیح روبرو می‌شود و در مقابل لی دست به تحقیقات گسترده برای اثبات خلاف این واقعه می‌زند. او هر چه بیشتر در تحقیقات خود به جلو حرکت می‌کند بیشتر به این واقعیت پی می‌برد که مسیح حقیقت است و…

بررسی فیلم:

فیلم پرونده مسیح بر اساس کتاب “لی استرابل” واقعیت زندگی خیلی از ما را به تصویر می‌کشد، اشخاصی که تمام اتفاقات روزمره خود را به شانس ارتباط می‌دهند و فقط به احساسات 5 گانه شنوایی، بویایی، چشایی، بینایی و لامسه باور دارند، مسائل روحانی و چیزهایی که با چشم دیده نمی‌شوند و یا قابل لمس نیست را نمی‌پذیرند و با تعصبات شدید با آن برخورد می‌کنند، در صورتی که ما در زندگی بارها با درد در نقاط مختلف بدن مواجه می‌شویم که آن هم قابل دیدن نیست ولی نمی‌توان منکر وجود درد شد.

زمانی که لزلی به عیسی مسیح ایمان می‌آورد با ایمان و استواری در مشارکت با دیگر ایمانداران پایداری کرده و همواره برای نرم شدن قلب همسر خود دعا می‌کند ولی لی همچنان با تعصبات پوچ چشمان خود را به روی حقیقت می‌بندد. کلام خدا به ما یادآور می‌شود این حقیقت است که شما را آزاد می‌کند و این مهم فقط با گام زدن در مسیح و خواندن و تامل در کلام او اتفاق می‌افتد، ما می‌بایست همواره به دنبال حقیقت باشیم، سوال بپرسیم و تحقیق کنیم اما بدون تعصب و با قلبی پذیرا.

در سکانسی از این فیلم لزلی که محبت خداوند را در زندگی خود با وجود بروز مشکلات جدید در زندگیش چشیده و درک کرده است با چسباندن کاغذی در خانه با جمله “خدا تو را دوست دارد” سعی بر آن دارد که پیغام محبت خدا را به گوش شوهرش برساند تا شاید لی محبت مسیح را دریافته و دست از تعصبات خود بردارد.

همانطور که لی بدنبال اثبات غیر واقعی بودن واقعه‌ی صلیب می‌گردد با شخصیت‌های سرشناسی از آتئیست‌های قدیمی تا باستان‌شناسان و پزشکان معروفی ملاقات می‌کند که در مبارزه‌ای مشابه در انتها به مسیح ایمان آورده‌اند. در سکانسی لی از باستان‌شناسی معروف که پس از ایمان به عنوان کشیش مشغول به خدمت است می‌پرسد اگر عیسی مسیح پسر خداست چرا از این همه قدرت برای نجات جان خود استفاده نکرد؟ که در جوابش باستان‌شناس اذعان می‌کند که جواب این سوال چیزیست که مرا از باستان‌شناسی به کلیسا هدایت کرد، خیلی ساده است، “عشق”. عشق و محبت خداوند به انسان بود که سبب شد خداوند در جسم انسان به روی زمین ظاهر شده، مصلوب گردد تا انسان بتواند به واسطه‌ی این فدیه با خدای قدوس ارتباط برقرار کند.

و در آخر که ایده نوشتن مقاله‌ای درباره تحقیقاتش و نتایج آن در ذهن لی کاشته می‌شود، به زیبایی کار خداوند به تصویر کشیده می‌شود. زمانی که ما قصد انجام کاری را برای خدا داریم و آن کار به هر دلیلی به بن بست می‌رسد ناامید می‌شویم و احساس می‌کنیم دیگر کاری از دست ما بر نمی‌آید؛ درست همان موقع خدا دست به کار می‌شود، در ذهن ما ایده کاری بزرگ‌تر را می‌کارد و قدرت انجام آن را نیز به ما می‌بخشد.

تک‌به‌تک سکانس‌های این فیلم پر است از پیغام و برکت؛ ما نیز شما را به همراه خانواده به تماشای این فیلم زیبا دعوت می‌کنیم. همچنین می‌توانید نظرات و مشارکت‌تان را در خصوص این فیلم با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

زیرنظر
هنر در شهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست