کریسمس

پدر و مادرهای عزیز و فرزندان خداوند‌، درود و شالوم خداوند بر شما باد .

در این مدت که تا به اینجا با ما همراه بودید، سعی کردیم تا بیاموزیم نو شکفته­هایمان را چگونه در خداوند و هویت­شان را در مسیح رشد دهیم. آموختیم که با هدایت روح خدا هدف بلند مدت تعیین کرده و سپس با هدف­های کوتاه مدت که در راستای هدف اصلی است برنامه­ریزی و به جلو حرکت کنیم؛ از مشکلات و ضعیف­های پیش­رو درس بگیریم و همچون کودکی نو پا که رشد می­کند و هر روز بزرگتر می­شود، ما هم در این مسیر روحانی رشد کنیم و بالغ شویم.

در این سال جدید در کلیسای اسمیرنا با هم همراه خواهیم بود و هدف بزرگ سال جدید را با شما عزیزان مطرح خواهیم کرد. تا شما پدر و مادرهای عزیز بتوانید با کمک گرفتن از این صفحه و متناسب با نیاز فرزندانتان هدف­های کوتاه مدت را در طی مسیر برنامه‌ریزی کنید .اسمیرنا همچون گلدانی بود که در این سال­ها شکل گرفت و میوه­ها و ثمرات بسیار در مسیح به همراه آورد. شاگردانی که هر کدام ماموریت خود را یافته و در پی شاگردسازی به پیش می­روند و خود در این مسیر شاگردی مسیح را دنبال می­کنند .در سال جدید خداوند این گلدان را به باغی بزرگ منتقل خواهد کرد تا ریشه­هایمان محکم­تر شده، رشد کنیم و ثمره بیشتری بیاوریم .در این سال هدف­مان این است که کارهای باغ را انجام دهیم. نگاهمان را از لجن­های باغ و خشکیدگی­های آن برداشته و به برکت و ثمره­ها چشم بدوزیم، چرا که لجن­ها خودشان خشک می­شوند و حتی ثمر هم خواهند آورد .در این سال جدید و در این باغ، هدف­مان شاگردسازی‌ست و بر روی جوئیدن نفع دیگران تمرکز می­کنیم و در هر قدمی که پیش می­رویم این هدف را به یاد آورده و به عمل کردن به آن متمرکز شویم.

حال شاید برای شما این سوال باشد که چگونه این هدف را می­توانیم به بچه‌ها بیاموزیم و خبر خوش این است که همه این نو شکفته­ها با هدایت خداوند و آموزش­های خیلی ساده می­توانند هم شاگرد باشند و هم خود شاگرد سازی کنند. برای کریسمس پیش رو با دعا و هدایت خداوند بچه‌ها را به دو گروه تقسیم می­کنیم و برای هر گروه یک کار دستی در نظر داریم .که ما در این قسمت برای گروه اول درخت کریسمس و برای گروه دوم صورت بابانوئل را در نظر گرفته­ایم .

سعی­مان براین است که در این پروسه از همه اعضا در مشارکت استفاده کنیم. وسائل مورد نیاز را برای آنها تهیه می­کنیم و از گروه نوجوانان کلیسا می­خواهیم که مجری کودکان باشند. در این پروسه آنها را در ساختن و پردازش این کاردستی­ها کمک و یاری رسانند و در محبت خداوند یکدیگر را خدمت کنند .وقتی که این کار دستی­ها تا حدودی شکل گرفت، بریده شد و اجزا آن آماده شد، از آنها می­خواهیم که در قسمت بعدی که رنگ کردن آنها و چسباندن اعضای کار دستی به هم است گروه خوردسالان را یاری رسانند و برای این کار خود مجری باشند و به آنها کمک کنند و با محبت مسیح آنها را خدمت کنند.

در این پروسه از ابتدا تا به انتها همه گروه سنی نوجوانان، کودکان و خوردسالان با هم در مشارکت هستند، شاگردی مسیح را می­کنند و تا به انتها شاگردسازی می­کنند. اینکه ما به فرزندان­مان بیاموزیم که در محبت یکدیگر را بجویند در حقیقت توانسته­ایم درکی عظیم از شاگردسازی و شاگردی را به آنها بیاموزیم.

شکر برای خداوندمان که ذاتش محبت است و این فیض را به ما عطا کرد .شکر برای این نو شکفته­هایی که راه­ رفتنشان در مسیح باعث بنای خانواده و کلیساست، و شکر برای شما عزیزان که حضورتان هر لحظه باعث تشویق ماست. فیض و برکت مسیح همواره با شما باد .

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

زنجیر را باور نکن!
سالاد انار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست