ایمان

ایمان

ایمان کلمه‌ای‌ست که بارها و بارها در کلام خوانده و شنیده‌ایم. مسیح به وضوح اعلام می‌کند که بر طبق ایمان دریافت خواهیم کرد. او به کسانی که شفا را می‌طلبند عنوان می‌کند که بر طبق ایمانت به تو داده شد و یا ایمانت تو را شفا داد. ایمان کلید و رمز دریافت است.

برکات، آرامش، شفا، هدایت و رهبریِ خداوند از قبل به ما، بواسطه ایمان به عیسی مسیح و مرگ و قیام او داده شده است و گویی در حساب بانکی ما واریز شده است و حال ایمان، کلید و رمز ورود و دریافت و برداشت از این حساب بانکی است. اما براستی ایمان چیست؟ چرا هر دین و مذهب و آیینی خود را ایماندار به چیزی می‌دانند. حتی آنکه درخت و بُت را پستش می‌کند به آن شیء ایمان دارد.

در وهله اول، ایمان به منظور شناخت و باور است. خبری و شهادتی که می‌شنویم و مطلع می‌شویم و با باور خواهان دریافت آن هستیم. درست مانند زمانی که دوستِ شما گوشیِ تلفن همراهی خریده است و شما را از خوبی‌ها و استفاده‌ها با خبر می‌کند و شما در پی باوری که به حرف‌ها و شواهدِ او پیدا می‌کنید خواهان داشتن و بدست آوردن آن تلفنِ همراه خواهید شد. پس در این مرهله ایمانی که در جامعه دنیا می‌شنویم را می‌توانیم درک کنیم. ایمان به هر چیزی و یا به هر کسی.

اما در مرهله دوم پس از شناخت و باور آن، پذیرش قرار دارد. به این معنی که حال با این ایمان من خواهان دریافت آنچه دیده و شنیده‌ام هستم و آن را وارد زندگی خود می‌کنم. بطور کلی وقتی حقیقت را می‌شناسیم و آن را باور می‌کنیم نتیجه‌ی آن پذیرش و دریافت آن در زندگی است. اما وقتی وسیله‌ای را شناختیم و در مورد آن شنیده و دیده‌ایم را با باور و ایمان، پذیرش می‌کنیم و به زندگی خود وارد می‌کنیم؛ ولی اگر هنوز از آن استفاده نمی‌کنیم در تبدیل زندگی‌مان نمی‌تواند نقشی داشته باشد. پس در مرهله سوم به سپردن و استفاده از آنچه پذیرفته‌ایم خواهیم رسید و این قدمی بسیار مهم و حیاتی در تبدیل زندگی است.

آیا با پذیرش خداوند در زندگی‌مان تسلیم او هستیم و زندگی خود را به او می‌سپاریم؟ این سوالاتی است که تامل بر روی آن می‌تواند مشورت‌ها و تصمیمات ما را از خود محوری به خدا محوری رهبری کند. خدایی که ایمان داریم از گذشته و حالِ ما بسیار دقیق‌تر و کامل‌تر آگاه است و همچنین آینده برای او آشکار می‌باشد و هر قدمی که برمی‌داریم او نتیجه و تاثیر آن را می‌داند. پس با سپردن و تسلیم کردن زندگی خود به این خدای قادر مطلقْ رمز دریافت برکات را خواهیم داشت، چرا که او برای فرزندانش اراده‌ای نیکو، پسندیده و کامل را در نظر دارد.

ایمان حقیقی به معنای سپردنِ سُکان کشتی زندگی‌مان به دستان خداوند است تا ما را از طوفان‌ها و موج‌های سهمگین این دنیا به آرامش و ثباتی در او رهنمود کند.

سپردن و تسلیم کردن زندگی به معنای تعهد و عشق و محبت است. با مواجهه شدن به عشق و محبتی که جان خود را در راه ما داده است چاره‌ای و عکس‌العملی جز تسلیم و سپردن به این سرچشمه محبت نخواهیم داشت.

تمامی زندگی و قسمت‌های آن را به رهبری و هدایت آنچه وارد زندگی‌مان کرده‌ایم بسپاریم؛ و جز پدر آسمانی چه چیزی لایق و سزوار آن می‌تواند باشد؟

احساست و قلب خود را نیز به او بسپاریم تا محبت و عشق را نه فقط با احساسات، بلکه با عمل به ما بیاموزد؛ آنچنان که خود او به انجام رسانید.

بیماری‌ها و ضعف‌ها و رفتارهایمان را به او بسپاریم و تسلیم او و کلام زنده‌اش باشیم تا برای پاهای ما در جاده زندگی چراغ باشد و از بیراهه رفتن‌هایمان محافظت‌مان کند و چشمانمان را به حقیقت و راه منور سازد.

گذشته‌های تلخ و آسیب دیده را نیز به او بسپاریم تا جسم و روح و جانمان را تازه گرداند. آینده را در دستان او بسپاریم چرا که از همه چیز آگاه است و بی‌مانندترین راه بَلَد، تنها خود اوست تا به مقصد سلامتی و سعادتمندی کامیاب شویم.

در انجیل یوحنا شاگردان پنج و نان و دو ماهی را به عیسی تسلیم کردند و به او سپردند. چیزی که هیچ منطق و فکری در زمین، آن را راهِ رفع گرسنگی و غذا دادن به جمعیتی انبوه نمی‌دانست، اما با سپردن به عیسی همه چیز تغییر کرد. برکتِ او همه جمعیت را غذا داد و این راز دریافت برکات آسمانی در جایگاه آسمانی است که همه ما فرزندان از آن برخورداریم.

آمین که با قدرت نام او هر روزه بیاد آوریم و اجازه ندهیم شریری که در کمین است آن را با منطق‌ها و فلسفه‌های پوچ برباید.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

هنر در شهر
خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست