شناسنامه فیلم
«توگو_ Togo» داستانی است بر اساس واقعیت و مربوط به سال 1925 میلادی که توسط «اریکسون کور» ساخته شده است. اریکسون که ششمین فیلم خود را در مقام کارگردانی ساخته است پیش از این تجربه فیلمبرداری در آثار تلویزیونی و سینمایی را در کارنامه هنری خود دارد. بازی بسیار عالی «ویلیام دفو» و همینطور فیلمبرداری بسیار دقیق نقش بسزایی در اثر گذاری عالی این فیلم داشته‌اند.

خلاصه فیلم
در سال 1925 میلادی «لئونارد سپالا» (ویلیام دفو) که مربی و فروشنده سگ‌های سورتمه است داوطلب می‌شود تا برای آوردن سرم «آنتی‌توکسین» و انتقال آن به شهر «نوم» در ایالت «آلاسکا» رهسپار سفری بسیار خطرناک از میان برف و دریای یخ‌زده شود تا جان اهالی بیمار و رو به مرگ را نجات بخشد.
در این سفر همراه قدیمی لئونارد یعنی سگ سورتمه‌کش او «توگو» نقش بسزایی دارد.بررســــی فیلم

«توگو» داستان قلب تپنده برای دیگران است. قلبی که به دیگران اهمیتی خاص می‌دهد و برای نجات جان‌ها و رسانیدن وسیله نجات به دیگران حتی از جان خود دریغ ندارد.
لئوناردو که با خانواده خود زندگی می‌کند وقتی به شهر وارد می‌شود، از وضعیت مردم و بیماری آنها و رشد این بیماری که هر روزه مبتلایان خود را می‌بلعد و افراد جدیدی را مبتلا می‌سازد، مطلع می‌شود. او که نظاره‌گر کودکان و نسلی است که در معرض این بیماری قرار گرفته‌اند و به دامان مرگ می‌روند، نمی‌تواند بی‌تفاوت بماند چرا که قلبی تپنده برای جوییدن نفع دیگران دارد. پس قدم در راه رساندن این نجات برمی‌دارد هر چند در این راه خطر و سختی در کمین است تا او و دارایی‌هایش را ببلعد؛ دارایی‌هایی همچون زحماتی که سال‌ها و روزها برای تربیت تیم سورتمه‌کش خود کشیده است. دارایی‌هایی همچون «توگو» که وابستگی عاطفی و عشق وفادارانه در آن مثال زدنی است. در تماشای این فیلم شما را تشویق می‌کنیم تا به یاد روزها و موقعیت‌هایی باشیم که راه تاریک را برای دیگران دیدیم و قلب‌مان مثل قلب لئوناردو برای رساندن مژده نجات به آنها تپنده نبود.
نسلی که می‌بینیم هر روزه در تاریکی و در راه بیماری می‌دوند و هر روز بیشتر از قبل هم‌شکل این عصر می‌شوند و نه تنها نجات را نمی‌شناسند بلکه نقشه عالی و اراده نیکو خداوند برای خود را نیز نمی‌دانند یا به فراموشی سپرده‌اند. عیسی مسیح و کار او بر روی صلیب خود الگویی کامل و بارز در این زمینه است. چه بسیار رهبران و خادمینی که در راه نجات جان‌ها قدم برداشتند و بر‌می‌دارند؛ حتی از جان خود در این راه دریغ نکردند و نمی‌کنند. پس بیایید نه تنها با نگاه کردن به این قهرمانان ایمان بلکه به خود عیسی مسیح که بهترین الگوی این راه است چشمان خود را به صلیب او بدوزیم و راه او را دنبال کنیم. شما را به تماشای این فیلم زیبا دعوت می‌کنیم و خوشحال می‌شویم نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

طلا
انهدام کریپتونایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست