کشته شدن یک کشیش و سه مسیحی و ربوده شدن یک خواهر دوقولو در نیجریه

به نقل از خبرگزاری روزنامه­ی ستارگان صبح، به گفته­ی یکی از اعضای کلیسایی در نیجریه در 22 سپتامبر در حالی که وی به همراه دختران خود به کلیسا می­رفته‌اند چند نفر دو دختر او را ربوده­اند. همچنین چند روز پس از این ماجرا یک کشیش و سه مسیحی در ایالت شمالی نیجریه مورد اصابت گلوله قرار گرفته­اند و کشته شده­اند.

منابع خبری عنوان می­کنند که حسنا و حسینا گاربا خواهران دوقولوی نوجوان مسیحی هستند که در کنار ساختمان کلیسا در دهکده­ی کواکوار در استان کانکارا در شمال غربی نیجریه از نزدیکی خانه­ی خودشان ربوده شده­اند. آدم ربایان در ساعت ده و نیم شب حمله می­کنند و به شکم پدر این دو دختر، ابراهیم گاربا شلیک می­کنند. آنها توسط افرادی او را به بیمارستان می­رسانند و دخترانش را می­ربایند.

در چند سال اخیر آدم ربایی در ایالت کاتسینا بیداد می­کند. تعداد زیادی از افراد در سال­های گذشته ربوده شدند و یا مورد هدف و اصابت گلوله­های آدم ربایان قرار گرفته­اند. چارلز ساکن منطقه­ی کانکارا گفته است که این آدم ربایی­ها مدت­هاست که در این روستا و منطقه انجام می­شود و به تهدید و مشکل بزرگی تبدیل شده است. شاهدان اینگونه عنوان می­کنند که به هدف برنامه­ریزی شده، به دفعات منظم و به دفعات متوالی افرادی حمله می­کنند، عده­ای را می­ربایند و بسیاری را به قتل می­رسانند. هدف این آدم ربایان دختران جوانی هستند که آنها را می­دزدند و با اعمال زور و اجبار می­خواهند تا آنها مسلمان شوند. حتی آنها را مجبور می­کنند که با مسلمانان ازدواج کنند و کلمات اسلام را یاد گیرند تا باورهایشان تغییر کند. بعد از این ازدواج­های موقت که به نظر خودشان درست است ولی از نظر قانونی صحیح نیست، آنها را برده­های جنسی خود می­کنند و حتی آنها را مجبور به ازدواج در مدت زمان طولانی با چندین نفر می­کنند. موجی که در این کشور در جریان است نیاز به جمع فکری کثیری دارد که برایش در دعا باشند و کلیسای جهانی از مردم دعوت به دعا در اتحاد برایشان کرده است تا برای این کشور در دعا بایستند.

پدر این دختران می­گوید که قلب من شکسته است و تحمل این را ندارم که دو دختر دوقولوی من مسیحی هستند از محل زندگی­شان دزدیده شوند و این جفاها هر روز به خانواده­های مسیحی شود و هیچ امنیت و آزادی برای مردم این منطقه وجود نداشته باشد. در 30 آگوست در ایالت کادونا، آییا یک دختر نوجوان مسیحی دیگر ربوده شده است. همچنین او را به ازدواج با یک مسلمان و روی آوردن به اسلام مجبور کرده‌اند. خانواده­ی آییا گفته­اند که او آخرین فرزند از هفت فرزندشان و تنها دختر آنها بوده است که ربوده شده و به سرنوشت بقیه­ی دختران دیگری که ربوده شده­اند می­پیوندد. دخترانی که برای عبادت در مسیر عزیمت به کلیسا هستند در راه دزدیده می­شوند. مادر آییا اینگونه عنوان می­کند که دختر من در مسیر رفتن به کلیسا بود و دیگر هیچ وقت بازنگشت. من به پلیس منطقه­ای که در آن زندگی می­کنیم گزارش دادم، در تاریخ 1 سپتامبر متاسفانه افسران پلیس اطلاع دادند که دخترشان توسط گروهی دزدیده شده است و طبق اظهار نظر شاهدان فقط می­دانند که این گروه او را با خود بردند تا به اسلام روی آورد و دیگر هیچ رابطه­ای با خانواده­ی خود نخواهند داشت. دولت وقتی این دختر را پیدا کرده است، طبق قوانین او را تحویل شوهر مسلمانش که با تحمیل با او ازدواج کرده سپرده است. در 7 سپتامبر طبق شکایتی که خانواده­ی آییا می­کنند، دوباره این گروه حمله می­کنند و حتی وکلا را مورد تهدید قرار می­دهند و هیچ امنیتی حتی برای وکلا نیز وجود ندارد. مادر و پدر این دختر عنوان کرده­اند که وقتی در دادگاه با دختر خود صحبت کرده­اند، او شروع به گریه کرده و از پلیس درخواست کرده که او را آزاد کنند و نجات دهند تا نزد خانواده­اش بازگردد. اما پلیس این بازداشت را غیرقانونی دانسته است و عنوان کرده که این دختر شوهر دارد و او باید به شوهر خود تحویل داده شود.

دختران مسیحی با سن و سال کم در راه رفتن به مدرسه یا کلیسا گم می شوند و برای دستگیر کردن این قانون شکنان پلیس هیچ کار مثمر ثمری را انجام نمی­دهد؛ چهار مسیحی در ایالت کادونا کشته شدند، یک کشیش و سه مسیحی که گله­دار بودند مورد حمله قرار گرفتند و با اسلحه­ی گرم کشته شدند و متاسفانه آمار این جنایات بسیار بالاست و هر روزه به آن آمار نیز افزوده می‌گردد.

در مسیح برای این افراد در دعا باشیم.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

دلنوشته
دفترچه راهنمای کاربر؛ ضروری یا اضافی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست