شکستن مرزها

شکستن مرزها

این روزها خبر اولین فضانورد ایرانی تبار و فرماندهی او در این ماموریت باعث افتخار هر ایرانی شده است. خانم «یاسمین مقبلی» که با تجربه پروازهای متعدد به عنوان خلبان خود را رشد داد و از رویای خود کوتاه نیامد تا اینکه خلبانی و فرماندهی فراتر از زمین به او سپرده شد. رسانه‌های فارسی زبان خارجی او را یک شخصیت الهام بخش می‌دانند که به عنوان یک زن توانسته به فضا سفر کند و این رویداد چقدر باعث فخر و خوشحالی ایرانیان و به خصوص بانوان شده است.
سال‌هاست که هر وقت در مورد زن ایرانی می‌شنویم به یاد سهم نیمه از ارث آنها نسبت به آقایان می‌افتیم و شاید هم به یاد بازماندن ورزشکاران زن از مسابقات خارج از کشور به دلیل نداشتن مجوز خروج از همسران و پدرانشان.
همواره محدودیت‌ها و اجبارها ما را از رسیدن به رویاهایمان فلج می‌کنند و ناامید. بیایید رویاهایمان را زندگی کنیم و اجازه ندهیم تا آنها را بربایند و یا ما را از رسیدن به آنها فلج کنند.
رویاهایی که هدف زندگی را در خود دارد و ما را بسوی زندگی، تازگی و حیات می‌کشانند. امروز یاسمین در برابر موانع جلوی رویش ایستادگی کرد تا قدم به قدم بسوی هدف خود را بکشاند چرا که هدف و رویایش را همواره زندگی کرده است. تمامی وقت، استعداد و تلاشش را معطوف به رویا و هدف کرد. حتی از صورت ساده و ظاهر بی‌آلایشش این مهم را می‌توان فهمید که چطور متمرکز بر هدف بوده است نه به ظواهر و تجملات بی‌فایده زندگی.
اما امروز هویت ما در مسیح است و رهایی از بندها و اسارت‌ها چرا که خدا برای ما برنامه‌های عالی دارد و با روش او زندگی کردن و تلاش و متمرکز بودن بر رویا را خواهیم آموخت. او آفریننده ماست و در مسیح ما فرزندان اوییم و او همچون پدری مهربان فرزندانش را برای داشتن زندگی شاد و حیات هدایت می‌کند و روش‌های خود را به آنها می‌آموزد. همانطورکه کلام خدا می‌گوید:
«زیرا فکرهایی که برای شما دارم. می‌دانم، که فکر‌های سعادتمندی است و نه تیره بختی، تا به شما امید بخشم و آینده‌ای عطا کنم؛ این است فرموده خداوند.» ارمیا باب 29 آیه 11
پس رویاها و هدف‌های خود را سرکوب نکنیم بلکه با متمرکز شدن بر هدف، حیات و تازگی برای آنها قدم برداریم. او موانع را کنار خواهد زد و همانطور که داوود گفت با قوت خدا از موانع برمی‌جهیم.
می‌توانیم یاسمین‌ها و مریم مجدلیه‌هایی باشیم که با شجاعت و دلیری مرزها را شکافتند.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

رویای پطرس و کرنلیوس
فن بیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست