شناسنامه فیلم:
فیلم سینمایی «ورود» به کارگردانی دنیس ویلنوو یک اثر بسیار زیبا می‌باشد. دنیس در کارنامه هنری خود قبلاً آثاری همچون Sicario محصول 2015 – Enemy محصول 2013 – Prisoners محصول 2013 و بسیاری دیگر را دارا است که اکثراً از فیلم‌های تاثیرگذار به حساب می‌آیند. اریک هایسر نویسندگی این اثر را بر طرحی اولیه از ادجاینگ بر عهده دارد و بازی‌های زیبایی از «امی آدامز» و «جرمی رنیر» که قبلاً فیلم‌های Avengers و Mission: Impossible را به عنوان ماندگارترین‌ها دارا است، توانسته در تاثیرگذاری این اثر نقش بسزایی را ایفا کند.

خلاصه فیلم:
داستان فیلم در مورد موجوداتی ناشناخته است که به وسیله سفینه‌های خود در دوازده نقطه جهان فرود می‌آیند و در میان، ارتش آمریکا برای برقراری ارتباط با آنها و دانستن اینکه چرا و به چه منظوری به آنجا آمده‌اند از دکتر لوئیس بنکس (امی آدامز) که استاد دانشگاه و متخصص زبان شناسی می‌باشد دعوت می‌کند تا به آنها بپیوندد.
دکتر لوئیس به همراه فیزیک‌دان مشهوری بنام ایان (جمی رنیر) ماموریت خود را جهت برقراری رابطه با موجودات جدید آغاز می‌کنند و با ورود به سفینه متوجه چیزهای عجیبی می‌شوند که اولین آنها تفاوت گرانش و جاذبه در درون این سفینه است. در قلب این سفینه جاذبه و نیروی کشش متفاوت عمل می‌کند به طوری که آنها بر روی دیواره‌ها قدم می‌زنند.
بعد از اولین برخورد با این دو موجود عجیب دکتر لوئیس تصمیم می‌گیرد که برای برقراری رابطه باید از فن زبان استفاده کند و به آنها چند واژه را بیاموزد تا بتواند با گرفتن جواب‌هایی از سوی موجودات در درک زبان آنها به نتیجه‌ای برسد…

بررسی فیلم:
محتوای فیلم «ورود» بدون شناخت خداوند و کلام او تنها به منظره یک فیلم تخیلی که بارها امثال آن ساخته شده است جلوه می‌نماید ولی غافل از اینکه این فیلم رازهای پنهانی از کلام خداوند و درک زندگی آن را در خود به ارمغان دارد.
فیلم به زیبایی، موجوداتی دوازده‌گانه را به تصویر می‌کشد که ارمغانی از شناخت بهتر زندگی را با خود به همراه دارند. نمادی زیبایی از دوازده قبیله خداوند و یا دوازده یار مسیح که پیام و شناخت خداوند را به سرتاسر دنیا رساندند.
در سکانسی دکتر لوئیس که در لباس‌های مخصوص برای جلوگیری از هرگونه آلودگی است برای درک بهتر و شناخت بهتر موجودات جدید آن لفافه و لباس‌ها را از خود دور می‌کند و در ابتدا با مخالفت نزدیکان روبرو می‌شود ولی این راهی بود که شروع درک زبان و رابطه را آغازگر بود.
ما نیز با پوشش‌ها و تعصبات مذهبی خود گوش‌هایمان را از شنیدن کلام منع می‌کنیم و از ترس آلوده نشدن مدام با سپرها و حفاظ‌ها که همان تعصبات کورکورانه‌مان هستند با حقیقت روبرو می‌شویم.
تلاش آنها برای درک بهتر رابطه و شناخت کلمات نشانگر نوزاد و کودک روحانی در خداوند است که تلاش می‌کند عمق حقیقت را بوسیله مکاشفه عیسی دریابد.
درست در سکانسی که دکتر خود را با تمام وجود و خالی از هیچ قید و بندی به این موجودات جدید می‌سپارد پی به شناخت اصلی می‌برد و می‌تواند برای آینده هدایت شود و کارهایی که انجام می‌دهد از قبل گویی با مشاوره عمیقی همراه بوده است.
نمادی از هر ایماندار که با سپردن قلب و روح خود به خداوند و ایمان به مسیح و باور آنکه این موجودات برای آسیب زدن نیامده‌اند به دریافت هدیه و فیض نجات منجر می‌شود و روح‌القدس را می‌یابد.
شخصیتی که در درون ما مشاور اعظم خواهد بود، چرا که از گذشته و حال و آینده و انگیزه‌ها با خبر است و چقدر زیباست که با مشورت و هدایت او حرکت کنیم و سخنانی که از دهان ما بیرون می‌آید در اراده و در مشورت با او شکل گرفته باشد چرا که تنها راه نفوذ و دگرگونی در همه چیز و همه کس است و خواست او چیزی جز برقراری صلح میان انسان و خداوند و همینطور بین انسان‌ها نیست.
محبتی بی‌مانند در یکی از این موجودات که با وجود اینکه انسان‌ها هم نوع او را مجروح کرده‌اند و در حال مرگ است به دکتر لوئیس و تمام انسان‌ها مثالی از درک بهتر محبت پدر به ما می‌باشد که با وجود دشمنی بین ما و او محبتش را از ما لحظه‌ای دریغ ندارد.
در مورد این فیلم ساعت‌ها می‌شود نوشت و صحنه به صحنه و سکانس به سکانس حاوی مطالب و رازهای کلام است ولی بنا بر محدودیت در نوشتن این دو صفحه، سعی کردیم به شما ایمانداران عزیز کلیدهایی برای درک بهتر این فیلم به اشتراک بگذاریم. باشد که در زمان تماشای این فیلم به تامل و تفکر در شناخت خداوند شما را رهنمود کند.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

ولنتاین
بی حسی موضعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست