شناسنامه فیلم
«طلا» فیلمی ساخته شده در سال ۱۳۹۷ به کارگردانی «پرویز شهبازی» و در سبک درام اجتماعی ساخته شده است. تهیه کنندگان این فیلم «رامبد جوان» و «محمد شایسته» می‌باشند و بازیگرانی چون «نگار جواهریان، هومن سیدی، طناز طباطبایی، مهرداد صدیقیان و هدی زین‌العابدین» در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.
خلاصه فیلم
«منصور، لیلا و رضا» سه جوانی هستند که برای رهایی از مشکلات مالی و تحقیر اطرافیان و همینطور خسته از کار کردن برای دیگران اقدام به بازگشایی رستورانی می‌کنند که در این میان مشکلاتی برای منصور «هومن سیدی» به وجود می‌آید که ماجرا به شکل دیگری رقم می‌خورد.

بررســــی فیلم
بسیاری از مشکلات زمانی در زندگی ما شروع می‌شوند که توان «نه» گفتن را نداریم؛ زمانی که زبان ما به نه گفتن عادت ندارد و از سر تعارف و یا خجالت بله‌ها را می‌گوییم که مسیر زندگی ما را در کنترل خود گرفته و ما را هر لحظه به بیراهه‌هایی هدایت می‌کند که به مسیری تاریک ختم می‌شود. در این فیلم منصور که قلبی مهربان و دلسوز دارد با بی‌حکمتی‌ها و عدم نه گفتن به بسیاری از موارد خود را در بیراهه‌ها و تاریکی‌ها می‌یابد؛ جایی که دیگر راه بازگشتی برای خود پیدا نمی‌کند. ناتوانی در نه گفتن شروع بسیاری از مشکلات ما خواهد بود اگر با راستی و حقیقت در زندگی خود پیش نرویم. بله‌هایی که یا از سر تعارف است، یا غرور و یا خجالت؛ مهم این نیست که به چه دلیل است ولی ریشه‌ آن در ناراستی است که در مسیر خواست و اراده خدا نیست.
منصور با خدایی کردن در زندگی خود و دیگران می‌خواهد مشکل‌گشای هر دردی باشد و هر لحظه بیشتر و بیشتر در تاریکی فرو می‌رود در صورتی که خود نیاز به هادی و رهبری سالم در زندگی دارد. کلام خدا مملو است از نمونه‌هایی که رهبری زندگی خود را خودشان به عهده گرفته‌اند و در پس آن زندگی‌شان به تاریکی رفته؛ ولی خداوند هر لحظه منتظر بازگشت ماست تا خود و زندگی‌مان را به دستان و رهبری توانمند او بسپاریم تا از آسیب‌خوردن‌ و آسیب‌زدن‌ها به دیگران در امان باشیم.
دریا «نگار جواهریان» با عشقی که به منصور دارد برای پیشرفت کار منصور مشورت‌های اشتباه می‌دهد تا جایی که با همکاری و طرح‌ریزی نقشه سرقت دلارهای پدرش، باعث مرگ وی بر اثر شوک ناشی از سرقت می‌شود. پدر دریا که در انبار مخفی خود دلارهای غیرقانونی را نگهداری می‌کند و دولتی که با پیشبردهای غلط راه را برای افرادی سودجو فراهم می‌آورده و حال می‌بینیم که این رهبری به خاطر این که در اشتباهات و خطاها ریشه دارد باعث یک سری اتفاقات زنجیروار در زندگی ما و بسیاری نیز می‌گردد.
امروزه می‌بایست به این بنگریم و ببینیم در انبارهای درونی خود چه چیزهایی پنهان کرده‌ایم که باعث آسیب‌رسانی به خودمان و دیگران می‌شود و با رهبری و هدایت خدا آنها را بیرون آورده و اجازه دهیم در نور خداوند این لکه‌ها مشاهده شود و با کمک او در نورش ساکن شویم.
تماشای این فیلم را که بیانگر نیاز مبرم رهبری سالم و توانمند خداوند در زندگی‌مان می‌باشد به شما عزیزان در کنار دوستان و خانواده‌تان پیشنهاد می‌کنیم.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

هنر در شهر
توگو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست