هــيولاي دريــا

شناسنامه فیلم

انيميشـن «هــيولاي دريــا»، «Sea Beast» بــــه کارگرداني «کريس ويليامز» و نوشته «نل بنجامين» است که در سال 2022 از «نتفيليکس» پخش شد. صداپيشگان اين انيميشن هنرمنداني همچون «کارل اوربان، زاريس آنجل هاتور، جرد هريس، دن استيونس و ماريان جين باپتيس» هستند.

از ديگر ساخته‌هاي کريس ويليامز مي‌توان به «6 Big Hero» که برنده اسکار بهترين انيميشن در سال 2015 شد و همچنين «Moana» اشاره کرد.

خلاصه فیلم

صدها سال است که هيولاهاي دريايي باعث ويراني سرزمين‌ها شده‌اند و در پاسخ به آن، ملکه و پادشاه شکارچيان هيولا را استخدام و حمايت مالي مي‌کنند تا هيولاها را از بين ببرند و اما اين تمام ماجـرا نيست، يـکي از مـعروف‌ترين کشتـي‌هاي شـکارچي، کشتي «The Inevitable_گريز ناپذير» به رهبري «کاپيتان کرو افسانه‌اي» و همسرش «سارا» و همچنين پسر خوانده‌اش «جيکوب» است. زماني که دختر بچه‌اي به نام «ميسي برامبل» وارد کشتي مي‌شود همه چيز به شکل ديگري رقم مي‌خورد…

بررســـی فیلم

در اين انيميشن مي‌توان ديد که چطور زخم‌هاي گذشته مي‌توانند ما را کنترل کنند، زخم‌هايي که به دليل خشم، نفرت و … بر خود و ديگران زده‌ايم و حال دنبال انتقام هستيم؛ يا هدفي را جنگجويانه پيش مي‌گيريم که اصلا هدف درستي نيست. شعار تمام شکارچيان يک چيز بود «با شکوه زندگي کنيد و با شکوه بميريد»! شعار زيبايي بود اما هدف درستي در پس اين شعار وجود نداشت.

همه در حال جنگ با هيولاها و کسب افتخارات براي خود هستند، اما در همين حال دختر بچه‌اي وارد داستان مي‌شود که با محبت خود حقيقت را در پس اين دشمني مي‌يابد و حتي قلب هيولا را هم تبديل کرده و آنرا مانند يک حيوان دست آموز تربيت مي‌کند. بسياري از شکارچيان همچنين پدر و مادر ميسي به خاطر درگيري با اژدها جان خود را از دست داده بودند اما ميسي شک مي‌کند که آيا پدر و مادرش براي هدف درستي مرده‌اند؟؟ و در اينجا است که بيداري صورت مي گيرد و به دنبال حقيقت مي‌گردد؛ حقيقتي که در پس کتاب‌هاي گذشته‌گان مخفي بود…

زماني که ميسي نيزه‌ها را از هيولا بيرون مي‌کشد گويي او را از زخم‌هايش آزاد مي‌سازد و در نهايت آخرين نيزه را وقتي همراه با جيکوب بيرون مي‌کشند اين رهايي در جيکوب نيز اتفاق مي‌افتد و مي‌تواند تصميمات درستي بگيرد. بخشش و محبت انتخابي است که هر روزه مي‌توانيم با آن شاهد تبديل زندگي‌ها و شفاي احساسات باشيم.

خداي زنده به ميان ما آمد و جانش را براي رهايي ما از همين زخم‌ها داد و ديوار دشــمني را بر روي صليب فروريخت تا آزادانه محبت کنيم و همديگر را به آغوش گيريم. بياييد اجازه دهيم تا خداوند در ما شروع به کار کند و قلب ما را با محبت خود تبديل سازد. آمين زماني که اين محبت را دريافتيم با ديگران هم به اشتراک بگذاريم و اين آزادي را با همه سهيم شويم.

تماشاي اين انيميشن زيبا و پر از درس را به شما پيشنهاد مي‌کنيم تا با خانواده به تماشاي آن بنشينيد. در آخر خوشحال مي‌شويم برکات خود را با ما به اشتراک بگذاريد. در محبت خداوند ساکن باشيد.

نوشته های مرتبط با دسته انتخاب شده شما

بيگناه
دعا برای زلزله زدگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بیشترین خوانده شده ها

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست